Aktuality / 04. 04. 2016

AKO SA BÝVA V ARBORII RODINE BENKOVSKÝCH?

Rodinu Benkovských pozná množstvo Trnavčanov. Najmä vďaka hlave rodiny, Danielovi, ktorý je rešpektovaným veliteľom trnavských hasičov. Fanúšikovia oblastného futbalu určite poznajú jeho ofenzívne kvality v mužstve Malženíc. Šarmantná a vždy usmiata Zuzana zas pracuje v Trnave pre Slovenskú sporiteľňu. Spolu vychovávajú synov Jakuba (7) a Olivera (5). S Benkovskými sme sa rozprávali o ich skúsenostiach s bývaním v Arboria Parku.

Daniel, ako 20-ročný ste prestúpili zo Zlatých Moraviec do rakúskeho Marcheggu, za ktorý ste hrávali 14 rokov. Čo vás pritiahlo naspäť na Slovensko?

D: Zavážila rodina. Mal som ešte ponuky z Rakúska, ale uvedomil som si, že čím ďalej, tým viac ma budú potrebovať. Navyše ma unavovalo neustále cestovanie. Futbalu som sa však nevzdal. Malženice pre mňa nie sú obyčajnou destináciou. Z obce pochádza moja mama a dodnes tam mám rodinu a kamarátov.

Ako ste riešili svoje bývanie?

D: Po mojom návrate sme zvažovali dve alternatívy. Postaviť si vlastný dom niekde na okraji Trnavy alebo kúpiť priestrannejší byt v novostavbe. Po čase sme sa zhodli na tom, že na vlastný dom sme príliš pohodlní. Nielen kvôli výstavbe, ale aj všetkej práci, ktorú by si bývanie v rodinnom dome vyžadovalo. Radšej sme si zvolili jednoduchšiu cestu k bývaniu.

Ako ste sa dostali k bývaniu v Arborii?

Z: Akonáhle sme zavrhli výstavbu domu, voľba padla na Arboriu. Projekt nás zaujal od prvej chvíle, kedy sme sa dozvedeli o tom, že sa bude v Trnave stavať Arboria Slnečná. Našťastie sme mali známych, ktorí už v bývali Arborii Veterná. Oslovili sme ich a všetci nám dali výborné referencie.

Čo vás presvedčilo ku kúpe?

D: Mňa presvedčila manželka (smiech).

Z: Mňa oslovila lokalita a prostredie. Arboria sa nachádza mimo hluku mesta a zároveň to do centra alebo na nákupy nemáme ďaleko. Nie je tu ani žiadna frekventovaná premávka a máme tu pokoj.

Naplnila Arboria vaše očakávania?

D: Bývame tu síce krátko, ale zatiaľ sme sa nestretli so žiadnym problémom. Všetko je presne také, ako sme si to predstavovali. Dokonca lepšie.

Z: Príjemne ma prekvapilo, koľko mladých rodín tu býva spolu s nami. My aj naše deti sme si medzi nimi veľmi rýchlo našli nových priateľov. Chodíme spoločne grilovať a naši chlapci sa majú s kým hrávať na detských ihriskách.

Ako sa páči v Arborii vašim chlapcom?

Z: Páčia sa im detské ihriská, ktoré sa s inými v Trnave nedajú porovnať. Také naozaj nenájdete na žiadnom inom sídlisku. Chalani sú ešte vo veku, kedy ich samých von nepúšťame, ale časom s tým v Arboria Parku nebudeme mať problém. Lokalita je bezpečná a nie je tu frekventovaná premávka. Navyše ich budem mať z okna vždy pod dohľadom (smiech).

D: Chalani už začínajú s futbalom, chodia na tréningy, ale častokrát im to nestačí. Radi by si kopali aj doma, tak už netrpezlivo čakáme na multifunkčné ihriská, ktoré v Arborii čoskoro pribudnú. Určite ich budeme naplno využívať.

V najnovšej kampani ste sa stali tvárou Arborie. Vaše tváre vidieť na plagátoch po celej Trnave a na internete. Čo vás presvedčilo k tomuto kroku?

Z: Mne sa tento nápad od začiatku páčil. Keď sme bývanie riešili my, dali sme na odporúčanie našich známych, ktorí už v Arborii bývali. Nie každý však má také šťastie, preto sme radi, že im referenciu môžeme poskytnúť my.

D: Sme v Arborii skutočne spokojní, takže sme s tým nemali problém. Ja som za každý dobrý nápad a tvárou reklamnej kampane som doteraz nikdy nebol (smiech). Je to pre mňa cenná skúsenosť.

Páčil sa vám tento článok?

Zdieľajte ho s priateľmi.

Mám záujem