Aktuality / 19. 10. 2016

DIZAJNÉRKA: VZOROVÝ BYT JE VÝZVA. TEŠÍ MA, ŽE SA PÁČI

Dni otvorených dverí sa vydarili po všetkých stránkach. Najväčším lákadlom pre návštevníkov Arboria Parku bolo predstavenie vzorového bytu v Arboria Východná spojené s obhliadkou jej hrubej stavby. Počas predĺženého víkendu sa naň prišlo pozrieť viac ako 400 záujemcov. Preto sme oslovili bytovú dizajnérku Beatu Hajdu Böhmovú zo štúdia Dot design, ktorá ma celý vzorový byt „na svedomí“.

Nový vzorový byt v Arboria Parku sa počas Dní otvorených dverí stretol s veľkým ohlasom. Vy ste boli priamo „na mieste činu“ a videli ste reakcie návštevníkov…

Musím sa priznať, že bolo veľmi príjemné vidieť, ako sa vzorový byt páči. Chcela som, aby sa záujemcovia pri obhliadke bytov cítili príjemne a som rada, že sa to podarilo.

Kde ste čerpali inšpiráciu pri tvorbe interiérov pre Arboriu?

Pri vytváraní interiérov pre Aboria Park som chcela vytvoriť príjemné bývanie dostupné pre čo najväčšiu skupinu ľudí.

Ako prvé mi napadlo použiť v byte svietidlá Delta light – PUK. Správnym natočením svietidiel totiž vzniká veľmi zaujímavý vzor. Následne som sa snažila na vzniknuté geometrické tvary nadviazať vo zvyšku bytu. Či už na lampách nad jedálenským stolom, na vankúšoch v obývačke, na svietniku.

Vzor som dokonca použila aj na koberci či deke v detskej izbičke.

Kuchyňu a spálňu som navrhla a potom zrealizovala v spolupráci so šikovným stolárom. Domnievam sa, že osobitý prístup remeselníka v interiéri veľmi cítiť. Vnáša jedinečnú a originálnu atmosféru do miestností a najmä pocit originality a výnimočnosti.

Zvyšné interiéry bytu som riešila najmä cez obchodný dom Ikea a doplnky z obchodu H&M home.

Mali ste možnosť sa aj rozprávať so záujemcami o kúpu bytu v Arborii. Aké boli ich najčastejšie otázky?

Záujemcovia sa najčastejšie pýtali na materiál kuchynskej pracovnej dosky vo vzorovom byte. Išlo o dub arlington, ktorý zaujal nevšedným, jedinečným vzhľadom. Mnohých zaujali aj netradične riešené posuvné dvere na šatníkoch. A takým tretím prekvapením bola TV zostava a sedačka v obývacej izbe. Mnohí neverili, že naozaj pochádza z Ikey.

Som rada, že pozitívny ohlas bol aj na spálňu.

A čo naopak? Bolo niečo, čo ste museli klientom pripomínať?

Ani nie pripomínať, skôr nabádať ľudí, aby sa nebáli osloviť aj zručných remeselníkov, ktorí im dokážu vyrobiť originálne kusy nábytku na mieru. Mnohí Slováci stále bojujú so zaužívanou uniformnosťou, sériovou výrobou nábytkov, tapiet. Boja sa trošku zaexperimentovať. Stretávam sa s tým najmä pri starších ročníkoch. Mladšie ročníky sú v tomto smere viac otvorené. Ale dobre padne, ak za mnou príde aj starší manželský pár a chcú mať domácnosť originálnu, jedinečnú.

Bola príprava interiérov vzorového bytu niečím výnimočná?

Už samotná realizácia vzorového bytu bola pre mňa výzvou. Byt nebol robený pre požiadavky a vkus konkrétneho klienta. Musela som sa trafiť do vkusu a požiadaviek čo najviac klientov. Chcela som, aby sa záujemcovia pri obhliadke bytov cítili príjemne.

V čom je navrhovanie interiérov v Arborii iné ako napríklad v paneláku či iných projektoch?

Mne osobne sa na navrhovaní interiéru pre vzorové byty pre Arboria Park pracovalo veľmi dobre, lebo byty majú peknú dispozíciu. Dva veľké šatníky sú dnes skôr výnimka. Pozitívom je aj veľká samostatná kúpeľňa. Na DOD sa prišli pozrieť dokonca aj obyvatelia predošlej fázy tohto projektu. Vidno, že sú medzi nimi vybudované dobré priateľské vzťahy. Z celého projektu tak ide pozitívna energia.

 

NAVŠTÍVTE NÁŠ NOVÝ VZOROVÝ BYT

Radi vás prevedieme vzorovým bytom nadizajnovaným našou bytovou architektkou. Stačí kontaktovať nášho predajcu, ktorý sa vám ozve a ochotne si s vami dohodne stretnutie.

KONTAKTOVAŤ PREDAJCU

Páčil sa vám tento článok?

Zdieľajte ho s priateľmi.

Mám záujem