Aktuality / 18. 08. 2018

ELEKTROBICYKEL SI V TRNAVE MÔŽETE POŽIČAŤ AJ VĎAKA ARBORII

Trnava sa pridáva k mestám po celom svete, ktoré sa snažia zlepšiť nielen životné prostredie, ale aj dopravu. Mesto Trnava spolu so spoločnosťou Lucron, ktorá je developerom mestskej štvrte Arboria, rozbiehajú systém zdieľaných bicyklov, ktoré budú slúžiť širokej verejnosti na presun v rámci mesta.

Spoločný projekt nesie názov Arboria bike a jeho cieľom je motivovať verejnosť využívať tento tradičný a zároveň moderný spôsob prepravy. Inšpiráciou a pomocníkom bolo české mesto Kladno, ktoré obdobný projekt elektrobikov rozbiehalo v rovnakom čase a poskytlo Trnave svoje cenné rady.

Okrem toho, že je využívanie bicyklov ekologické, je v meste i praktickejšie a umožňuje dostať sa z jedného bodu do druhého rýchlejšie, bez státia v zápchach a problémov s parkovaním. Navyše, zdieľané bicykle sú vybavené elektrickým pohonom, ktorý cestu ešte zrýchli a zjednoduší.

V prevádzke bude štyridsať bicyklov a ďalších desať bude slúžiť ako rezerva počas opráv.

AKO NA TO?

  • Zaregistrujte sa v Kancelárii prvého kontaktu na Mestskom úrade Trnava, Trhová 3
  • Zájdite k stanovišťu Arboria bike
  • Vyberte si bicykel
  • Vypožičajte si ho cez apku Freebike alebo pomocou špeciálnej karty
  • Odvezte sa k ďalšiemu stanovišťu, blízko cieľa vašej cesty
  • Po ukončení výpožičky je elektrobicykel ihneď voľný pre ďalšieho používateľa
  • Na pomoc s prípadnými technickými problémami bude zriadená kontaktná linka.

 

„Vďaka spolupráci so spoločnosťou Lucron, ktorá samospráve zdieľané bicykle venovala, prinášame Trnavčanom nový spôsob dopravy v rámci mesta. Unikátnosť tohto projektu spočíva v tom, že ide o elektrobicykle bez potreby parkovacích staníc. Verím, že pre ľudí to bude nielen uľahčenie presunu po meste, ale aj nový zážitok z jazdy s elektrickým pohonom,“ hovorí primátor Trnavy, Peter Bročka.

„Našou filozofiou je aplikovať moderné ekologické riešenia, či už sa týkajú novej výstavby, alebo mobility v meste. Arboria je novou trnavskou štvrťou, a tak s radosťou podporujeme aktivity Trnavy pre lepšiu a zelenšiu dopravu,“ doplnil primátora Peter Kavecký, obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron.

Páčil sa vám tento článok?

Zdieľajte ho s priateľmi.

Mám záujem