Dizajnová kuchynská linka v cene bytu

Rozhodnite sa pre bývanie v Arborii a získajte dizajnovú kuchyňu v cene bytu.

Zistiť viac

Financovanie

Financovanie
bytov v Arborii

K novému bývaniu máte blízko.

Pri kúpe bytu v Arborii máte možnosť financovania až do výšky 90 % kúpnej ceny bytu. Obráťte sa na našich hypotekárnych poradcov, ktorí vám pomôžu získať tie najvýhodnejšie podmienky financovania.

Pomôžeme vám s hypotékou

Milí klienti, radi Vám v súčasnosti pomôžeme s hypotékou a zodpovieme akékoľvek otázky.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na hypoteky@arboria.sk.

0 %

Úroky
do kolaudácie bytu

Nie je fér platiť nájomné v starom byte a zároveň splátky hypotéky za nový byt.

90 %

Financovanie
až do výšky 90 %

Financovanie kúpnej ceny až do výšky 90 % v spolupráci s našimi partnermi.

Postup pri kúpe bytu

Obhliadka novostavby

Rezervácia bytu a príprava zmluvnej dokumentácie

Výber hypotekárnej banky

Kolaudácia a prevzatie bytu

Kúpna zmluva a prepis listu vlastníctva

Financovanie,
ktoré sa oplatí

Bývanie v Arborii je vďaka výhodným podmienkam financovania dostupnejšie, než by ste čakali.

Viac informácií o podmienkach výhodného financovania získate od našich hypotekárnych poradcov: hypoteky@arboria.sk

Financujúca
banka

Partnerské
banky

Hypotekárna
kalkulačka

Výška hypotéky

125000 €

Doba splatnosti

30 rokov

Úroková sadzba

3.89 %

Výška mesačnej splátky

589 €

Splátkový kalendár

1. splátka

Rezervačný poplatok vo výške 1 500 EUR zaplatený na základe rezervačnej zmluvy. Rezervácia platí 30 dní od podpisu a zaplatenia rezervačného poplatku.

2. splátka

20 % kúpnej ceny do 15 dní od podpisu Zmluvy o Budúcej Zmluve.

3. splátka

80 % kúpnej ceny pri nadobudnutí právoplatného kolaudačného rozhodnutia.

Často kladené
otázky

Aké podklady potrebujem k žiadosti o úver?

Na získanie úveru na kúpu bytu v Arborii potrebujete len minimum dokladov.

Postačia iba doklady totožnosti a podklady k zdokladovaniu vášho príjmu alebo príjmov.

Všetko ostatné sme za vás už zabezpečili. Nepotrebujete teda žiadne ďalšie dokumenty, posudky a podobne. Všetko je pripravené tak, aby váš úver bol schválený v priebehu pár dní.

Môžem získať 100 % financovanie?

V každej z našich partnerských bánk môžete získať úver až do výšky 90 % kúpnej ceny bytu.

Pri posudzovaní žiadosti o úver banka hodnotí klienta individuálne – posudzuje bonitu, rating a iné parametre každého žiadateľa o úver.

90 % financovanie teda môžete získať, nie je však samozrejmosťou. Každá banka má vlastné pravidlá pre poskytovanie 90 % financovania, preto odporúčame porovnať a vyhodnotiť ponuky od všetkých bánk.

Zároveň sa snažíme pre našich klientov hľadať aj ďalšie možnosti financovania, ako je financovanie prostredníctvom stavebných sporiteľní.

Aké sú špecifiká hypotéky pri kúpe bytu v Arborii?

Špeciálne výhody, ktoré môžu získať naši klienti:
V partnerských bankách sme pre vás pripravili zjednodušený spôsob schvaľovania úveru na kúpu bytu.

Zvýhodnené podmienky úveru:
Zabezpečili sme nielen zjednodušený proces schvaľovania, ale i zvýhodnené podmienky úveru. Banky našim klientom poskytujú zvýhodnené úrokové sadzby, zľavy až do výšky 100 % z poplatku za poskytnutie úveru, bez potreby predloženia znaleckého posudku.

Ako správne počítať náklady na hypotéku?

Na spočítanie, resp. vyjadrenie celkových nákladov slúži tzv. RPMN – ročná percentuálna miera nákladov.

Ako však porovnať ponuky jednotlivých bánk pri poskytovaní hypotéky, pri ktorej sa úroková sadzba mení počas splácania? Odpoveď je na prvý pohľad jednoduchá: spočítajte si celkové náklady spojené s vybavením hypotéky počas prvého obdobia fixácie. Pri vyčísľovaní nákladov hypotéky počítame iba s prvým obdobím fixácie. Nie je totiž možné predpovedať, akú úrokovú sadzbu poskytne banka po uplynutí danej fixácie úrokovej sadzby.

Do nákladov hypotéky je potrebné započítať i ďalšie náklady spojené s úverom: poplatok za poskytnutie úveru, poplatok za vedenie účtu, z ktorého budete splácať hypotéku, poplatok katastra a poistenie nehnuteľnosti. Počítajte aj s inými poplatkami alebo nákladmi súvisiacimi s poskytnutím lepšej úrokovej sadzby, ako je napr. poistenie úveru v cross-sell bankách alebo zavedenie kreditnej karty.

Čo si o mne banka zisťuje po podaní žiadosti o úver?

Banka sa snaží v procese schvaľovania žiadosti o úver eliminovať riziko, že by klient hypotéku v budúcnosti nesplácal. Preto si preverí vašu bonitu.

V prípade výšky úveru platí priama úmera: čím väčší príjem viete banke preukázať, tým väčší úver vám banka poskytne.

Výška príjmov je však len jedným z faktorov. Z úverového registra www.SBCB.sk sa dajú vyčítať dve základné veci – história bankových a niektorých nebankových produktov a schopnosť splácať tieto záväzky včas a v dohodnutej výške.

Pri zamestnancoch a živnostníkoch banka sleduje a kontroluje verejne dostupné databázy Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní. U živnostníkov a firiem zisťuje, či načas platia dane. Akékoľvek negatívne výsledky môžu ovplyvniť výsledok schvaľovania.

Ďalším ukazovateľom pri posudzovaní bonity sú informácie o exekúciách osôb vstupujúcich do úverového vzťahu. Banka si preverí nielen kupujúcich, ale aj predávajúcich a záložcov.

Neviem vydokladovať svoje príjmy. Môžem aj tak získať úver?

Každá banka má svoje postupy a procesy pre schvaľovanie úverov. A v rámci nich má pevný zoznam akceptovateľných a neakceptovateľných príjmov. Všeobecne platí, že banky neposkytnú úver klientovi, ktorý nevie zdokladovať bankou akceptovateľný príjem.

Rozdielny prístup v posudzovaní príjmov majú banky najmä v akceptácii niektorých príjmov: štátom vyplácaných sociálnych dávok, príjmu pochádzajúceho z prenájmu nehnuteľnosti, diét a iných príjmov.

Aj tu platí, že čo je nemožné v jednej banke, nemusí byť pravda v inej banke. Ak máte pochybnosti, neváhajte osloviť odborníka. Pokojne sa obráťte na nás, ochotne vám pomôžeme: hypoteky@arboria.sk

Dohodnite si stretnutie

Príďte sa presvedčiť osobne. Vyplňte formulár a zvoľte si preferovaný dátum a čas stretnutia. Náš predajca vás bude následne kontaktovať s potvrdením termínu.

Odoslaním tohto formulára dávate súhlas so spracovaním vašich osobných údajov pre potreby spoločnosti. Tieto údaje nebudú poskytnuté žiadnym tretím osobám.