Dizajnová kuchynská linka v cene bytu

Rozhodnite sa pre bývanie v Arborii a získajte dizajnovú kuchyňu v cene bytu.

Zistiť viac

Aktuality / 02. 11. 2020

Pri výstavbe bytových domov myslíme aj na parkovanie

Mestská štvrť, ktorá ponúka dostatok zelených plôch, miest na šport a oddych. To je Arboria, ktorej výstavba sa začala v roku 2011. Ak by ste čakali, že ako prvý sme položili základný kameň, mýlite sa. Výstavba rezidenčnej zóny začala zasadením stromu, ktorý rastie spolu s ňou.

Tento strom pre nás symbolizuje to, čo chceme projektom dosiahnuť – zelené parky pre obyvateľov a verejnosť. Parky, v ktorých si môžete oddýchnuť po ťažkom dni v práci, ihriská, kde sa vaše deti môžu bezpečne hrať bez toho, aby ste sa strachovali. Arboria pre nás od začiatku predstavuje štvrť, v ktorej hustá premávka nemá miesto. Naopak, je tu pre ľudí, ktorí budujú komunitu susedov a organizujú spoločné akcie.

arboria parkovanie

Zelená a bezpečná mestská štvrť

Od zasadenia stromu ubehlo už niekoľko rokov, počas ktorých sme odovzdali majiteľom 758 bytov a vytvorili 697 vnútorných a 234 vonkajších parkovacích miest. Každý bytový dom má k dispozícii garážové stojiská. Pri kúpe bytu môže záujemca povedať, či má záujem o zakúpenie miesta a upresniť ich počet.

S bytovými domami sme vybudovali aj vonkajšie parkovacie miesta. Najčastejšie sa pri projektoch môžete stretnúť s tým, že developer postaví vonkajšie aj vnútorné parkovacie miesta a všetky ich predá. V Arborii sme časť vonkajších parkovacích stojísk vyčlenili pre parkovanie verejnosti, okrem tých, ktoré sú číselne označené. Očíslované miesta si buď kúpili majitelia bytov, alebo sú v prenájme.

arboria parkovanie

Počas najbližších dvoch rokov budú skolaudované obytné domy Južná, Súhvezdná a Novomestská, čím sa opäť vytvoria nové parkovacie miesta. V prvých dvoch menovaných projektoch pribudne do Arborie 304 garážových a 70 vonkajších parkovacích miest. Neplánujeme ich však budovať na úkor zelených plôch, ktoré nám pomáhajú dosiahnuť našu víziu pohodovej, pokojnej a bezpečnej mestskej štvrte.

Možnosti parkovania v Arborii

Uvedomujeme si, že parkovanie, hlavne vo večerných hodinách, môže byť problémové. Máme však k dispozícii 6 voľných miest v podzemnej garáži už odovzdaných projektov, ktoré si záujemcovia stále môžu zakúpiť. Ak vaša návšteva nenájde voľné miesto priamo v Arborii, zaparkovať môže na veľkokapacitnom parkovisku pri obchodnom dome Tesco a za 6 minút chôdze sa ocitnú v obytnej zóne.

arboria parkovanie

Nachádzame sa v polovici výstavby celej mestskej štvrte. Je pravdepodobné, že problémy s parkovaním budú prichádzať a odchádzať tak, ako sa to deje aj na iných sídliskách vo väčších mestách. Práve počas výstavby projektu by sme mali byť k sebe navzájom solidárni a spoločne sa podieľať na budovaní zelenej štvrte, ktorá má slúžiť v prvom rade nám, ľuďom.

Páčil sa vám tento článok?

Zdieľajte ho s priateľmi.